Інформаційний розділ про фінанси в Казахстані та світі.

Інформаційний розділ про фінанси в Казахстані і світі.

Мінсільгосп планує впровадити аграрні розписки. Це має вирішити проблему із відсутністю застав.

Також аграрне відомство пропонує створювати кооперативні фінансові спілки на базі сільських кредитних товариств і мікрофінансових організацій.

Міністерство сільського господарства планує впровадити аграрні розписки. Це будуть по суті векселі, за якими аграрії зможуть отримати фінансування під майбутні врожаї. У відомстві вважають, що це зможе допомогти вирішити проблему з відсутністю у фермерів заставного забезпечення.

“Цей законопроект вже ініційований депутатами Мажилісу Парламенту і підтриманий Урядом”, – повідомив міністр сільського господарства Сапархан Омарів на звітній зустрічі з населенням 18 червня.

За словами глави Мінсільгоспу, Новости однією з головних проблем казахстанських аграріїв залишається доступність фінансування. У цій сфері продовжує домінувати державний холдинг “КазАгро”, а комерційні банки, навпаки, з року в рік обсяги фінансування агропрому знижують.

Основна причина – відсутність у сільськогосподарських товаровиробників ліквідної застави. Аграрні розписки повинні стати інструментом, який допоможе вирішити цю проблему.

Крім того, Сапархан Омарів заявив про необхідність створити на базі сільських кредитних товариств і мікрофінансових організацій “кооперативні фінансові спілки”.

“Для цього в чинне законодавство вже вносяться зміни, які передбачають об’єднання сільських кредитних товариств в центральне товариство”, – зазначив міністр сільського господарства.

Раніше, нагадаємо, в Казахстані впровадили зернові розписки. Це документ, який підтверджує право власності фермера на зерно, одночасно є неемісійної цінним папером. Банки під заставу таких зернових розписок довгі роки видавали кредити.

Однак у 2017 році розгорівся скандал через виявлення приписок у документах про зерно, якого, можливо, ніколи не існувало.